Koľko stojí tlač skladaných letákov?

Pojem leták zdôrazňuje pominuteľnosť správy a formu jej podania. Slúži na propagačné alebo informačné účely. Jeho najväčšou výhodou je rýchlosť šírenia a malý objem. Leták má najčastejšie formu obojstranne tlačenej brožúry, niekedy je to brožúra zložená až na 4 strany. Obsah letáku býva vytlačený na najlacnejší papier, kriedu alebo ofset, s gramážou 90-170g. 

Kedy sa oplatí používať skladané letáky?

Spoločnosti a inštitúcie sa rozhodnú vytlačiť letáky, ak chcú svojich adresátov informovať o ponuke alebo prilákať nových zákazníkov, pacientov či divákov. Leták informuje o činnosti danej inštitúcie či firmy, avizuje podujatie, ale môže ho využiť napríklad politická strana a je adresovaný každému prijímateľovi. Letáky najčastejšie informujú o kultúrnom, politickom podujatí, aktivite, sortimente, vybranom produkte alebo službe. 

Na propagáciu podujatia alebo produktu volia firmy či inštitúcie najčastejšie formu letáku A5, potlačeného obojstranne. Ak má však leták informovať o komplexnejšej ponuke či dokonca opísať činnosť firmy či inštitúcie, lepšou voľbou je skladaný leták, ktorý v tejto podobe nahradí dokonca aj katalóg. 

Koľko stojí tlač skladaných letákov?

Ak chcete poznať náklady na tlač letákov, je najlepšie kontaktovať tlačiareň alebo navštíviť webovú stránku tlačiarne online a tam vykonať simuláciu objednávky. Cena tlače závisí od mnohých premenných. Najväčší vplyv na cenu tlače má druh papiera, jeho gramáž a samozrejme množstvo. Je však potrebné pripomenúť, že čím vyšší náklad, tým nižšia jednotková cena letáku. Tlač na jednu alebo dve strany tiež ovplyvňuje náklady na tlač. Pri rozhodovaní o vytlačení letáku sa však oplatí využiť jeho potenciál naplno. Náklady na tlač zvyšujú aj techniky zušľachťovania papiera. 

Najčastejšie si klienti objednávajú letáky s gramážou 130g. Je to pomerne tenký papier, ale zachováva si pevnosť aj estetiku. Pri výbere skladaného letáku by mala byť gramáž letáku vyššia, napr.170g. Ak je leták mimoriadne dôležitý a obsahuje jedinečný obsah, ktorý je pre spoločnosť dôležitý, gramáž letáku by sa mala pohybovať od 250 do 300 g. 

Náklad a zušľachtenie letákov

Pre konečnú cenu služby je samozrejme kľúčový náklad letákov. Cena u jednotlivých zhotoviteľov sa môže mierne líšiť. Napríklad 5 000 skladaných letákov, 4 strany na polovicu, 130 g stojí niečo cez 4000 CZK. O cene rozhoduje aj čas vykonania služby, expresné vykonanie bude vždy o niečo drahšie. 

Ak sa firma rozhodne tlačiť skladané letáky, obsahovo prierezové, oplatí sa investovať aj do formy a vzhľadu materiálu. Po vytlačení je možné letáky dodatočne zušľachtiť:

  • fóliovaniem
  • lakovaniem
  • striebreniem
  • pozláteniem
  • reliéfnou tlačou

 

Všetky tieto techniky dodávajú papieru nielen krásu, ale aj spevňujú leták a predlžujú jeho životnosť. Leták sa stáva tuhším, odolnejším voči dotyku, slnečným lúčom, vode, odtlačkom prstov a škrabancom. Zušľachtenie to sú vždy dodatočné náklady, ale niekedy sa oplatí vynaložiť na to, aby ste zákazníkovi poskytli skutočne estetický reklamný produkt – https://justprint.sk/skladany_letak

 

 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top