Tlač letákov – na čo nezabudnúť, keď chcete propagovať svoju značku prostredníctvom letákov?

Tlač letákov je niečo, na čo väčšina ľudí myslí na začiatku svojej marketingovej kampane. Tieto letáky Vám pomôžu propagovať Vašu firmu lokálne a pomôžu Vám propagovať Vašu značku vo Vašej oblasti. Dôvodom, prečo sú letáky také populárne, je to, že sú lacné a ľahko sa vytvárajú. Tu je niekoľko rôznych tipov, ktoré je potrebné zvážiť pri tlači letákov.

 

Tlač letákov – Vhodný projekt

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť pri zvažovaní tlače letákov, je uistiť sa, že je Váš návrh urobený správne a bude vyzerať dobre po vytlačení. 

Letáky sa dodávajú v mnohých rôznych veľkostiach a tvaroch, takže je najlepšie rozhodnúť sa, aké informácie chcete zahrnúť, a potom si vybrať veľkosť a tvar, ktorý najlepšie vyhovuje Vašim potrebám.

Najbežnejšia veľkosť letáku je A6, ale môže sa líšiť v závislosti od možností tlače. Štandardná veľkosť A6 je 148 x 105 mm, hoci niektoré tlačiarne ponúkajú aj väčšie verzie. Ak máte záujem o tlač letákov so zaoblenými rohmi, aj toto je skvelý nápad, ako vyniknúť. Môžeme si vybrať aj letáky s nezvyčajnejšími tvarmi, ako sú:

  • okrúhle
  • štvoraté
  • trojuholníkové

Jedným z najpopulárnejších spôsobov tlače letákov je plnofarebná tlač, čo znamená, že môžete farebne vytlačiť celý leták, nielen určité časti, ako sú logá alebo obrázky. Vďaka tomu môžu vyzerať oveľa atraktívnejšie a profesionálnejšie, aj keď to v porovnaní s čiernobielymi letákmi prináša dodatočné náklady.

Uistite sa, že každý, kto robí projektové práce, rozumie tomu, čo má robiť, aby nemrhal peniaze na ďalšie kópie alebo opravy. 

 

Vysokokvalitná tlač

Používajte kvalitný papier – to je dôležité, pretože ho ľudia budú vnímať ako prvý prvok súvisiaci so značkou. Ak sú Vaše letáky vytlačené na lacnom papieri, nebudú vyzerať vôbec profesionálne. Určite chcete, aby Vaše letáky vyzerali, ako keby ich vyrábala uznávaná spoločnosť alebo organizácia, nie niekto, kto s grafikou len začína. Uistite sa teda, že papier, ktorý si vyberiete, je dostatočne hrubý, aby pri tlači vyzeral dobre.

Používajte výrazný text – uistite sa, že text na vašich letákoch je jasne vytlačený, aby ho ľudia mohli ľahko prečítať bez žmúrenia alebo držania blízko tváre

Vyberte si správny papier

Tlač letákov sa vykonáva na všetky druhy papiera, od lesklého po matný. Mali by ste si však vybrať papier, ktorý vyhovuje Vašim príjemcom a typu produktu alebo služby, ktoré predávate. Napríklad, ak propagujete módne oblečenie, lesklý papier bude dobrý, pretože odráža svetlo, aby ľudia lepšie videli farby. Ak propagujete finančnú službu, matný papier je vhodnejší, pretože je vizuálne príťažlivejší a nereflexný, vďaka čomu sa ľudia môžu sústrediť na text, než aby ich rozptyľovali lesklé farby.

 

Tlač letákov je jedným z najpopulárnejších spôsobov komunikácie po celom svete. Je to jednoduchý, ale efektívny spôsob, ako komunikovať s príjemcami, a navyše je veľmi cenovo dostupný. Sú lacné a ľahko sa distribuujú a možno ich použiť na rýchle a jednoduché doručovanie správ. Sú tiež všestranné: môžete ich použiť osobne na podujatiach alebo veľtrhoch alebo ich darovať okoloidúcim.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top