V čom spočíva UV tlač?

V poslednej dobe sa mnoho reklamných výstavných štítov, bannerov a billboardov tlačí najmodernejšou metódou tlače, teda UV tlačou. Je to metóda, vďaka ktorej sa grafiky a všetok obsah tlačia veľmi ľahko, jednoduchým spôsobom a vytvára super trvanlivé a dlhotrvajúce obrazy.

Čo je to UV tlač?

Je to najnovšia technika digitálnej tlače, pri ktorej trysky tlačiarne vypúšťajú mikro kvapky atramentu na tlačený povrch.

Potom je tlač vytvrdená UV svetlom. V tejto metóde sú najdôležitejšie polymérové farby a pôsobenie LED lámp, ktoré emitujú ultrafialové svetlo, v skratke nazývané UV.

Kde sa používa UV tlač?

Tento typ tlače sa najčastejšie používa v reklame. Tlač je mimoriadne trvalá a odolná voči všetkým druhom vonkajších teplôt a atmosférickým podmienkam. Tento druh tlače je prakticky nezničiteľný.

V poslednej dobe sa vďaka tejto metóde tlačia reklamné vývesné štíty, veľké vonkajšie reklamy a malé reklamné bannery.

Na čo môžeme tlačiť pomocou UV tlače?

S touto tlačou môžeme tlačiť veľkoformátové povrchy, malé povrchy a hranaté povrchy, čiže povrchy s nerovnými kontúrami. UV tlač je ideálna na hips dosky, mdf, plexisklo, pvc. Pomocou digitálnej  tlače sa veľmi ľahko tlačí na sklenené povrchy, na všetky druhy tkanín, canvy, sieťky alebo fólie. Jedinou podmienkou je, aby boli tlačené povrchy rovné a hladké.

Výhody UV tlače

Táto inovatívna metóda má iba samé výhody. Samotný proces tlače je ekologický a nepoškodzuje zdravie ľudí, ktorí tlačia pomocou tejto metódy. Počas tlače nevznikajú žiadne škodlivé látky alebo nepríjemné pachy. Touto metódou sa preto tlačí v uzavretých priestoroch.

Vytlačené grafiky alebo obsah sú trvanlivé, môžu visieť vonku aj vnútri, farby sú zreteľne viditeľné po dlhú dobu, ostré a živé. Všetky výtlačky verne odrážajú originál. Táto metóda je nová, ale stáva sa čoraz populárnejšou a odnedávna módnou a oceňovanou.

 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top