Reklamné nálepky v propagácii firmy

Budú firemné samolepky vhodné pre každú firmu? Objavte rôzne typy a použitia reklamných nálepiek a sami sa rozhodnite, či a ako ich budete používať vo svojich propagačných činnostiach.

Druhy reklamných nálepiek

Najbežnejšie rozdelenie nálepiek je následovné:

– Jednofarebné samolepky vyrezané na požadovaný tvar – najčastejšie písmená, logá alebo jednoduchý tvar. Vyrábajú sa na plotrovej fólii v zvolenej farbe (paleta je zvyčajne veľmi bohatá). Plotrová fólia na rezanie môže byť v stlmenom matnom alebo v efektnom lesklom prevedení. Nemôžeme ich potlačiť, ale budú vhodné pre samotné nápisy – napr. na obchodných výkladoch, vývesných štítoch, pútačoch alebo nábytku.

Samolepky s farebnou potlačou – často tiež dorezávané na rôzne tvary. Môžu sa vyrábať na rôznych podkladoch (tiež na svetlej plotrovej fólii) a v zložitých formách. Môžu sa používať v interiéri aj exteriéri, aj keď tu sú vystavené vonkajším vplyvom, a preto sa odporúča ich pokrytie ďalšou vrstvvou laminátu.

 

Nálepky s odstránením zvyšku fólie a prenosom priehľadnej fólie – o čo ide?

Pri objednávaní nálepiek sa môžu vyskytnúť možnosti prenosu a odstránenia zvyšku fólie. Čo to znamená? Pri objednávaní nálepiek s prenosom dostaneme presnú reprodukciu našej kompozície (napr. nápisu), usporiadanú na špeciálnej prenosovej fólii. Vďaka tomu – danú kompozíciu môžeme prilepiť na cieľový povrch – pri zachovaní pôvodného rozloženia. Vďaka tomu sa nemusíme obávať nerovných medzier medzi písmenami alebo iných problémov s ich zostavením. Tento postup veľmi uľahčuje lepenie.

Na druhej strane možnosť s fóliou alebo bez nej znamená tzv. olúpaniesamolepiek. Platí to v situácii, keď napr. objednáme na jednom hárku 100 jednotlivých malých nálepiek. Ak chceme, aby hárok obsahoval iba konečné tvary samolepiek, bez okolitej fólie – môžeme zvoliť možnosť „bez fólie“ – nepotrebná okolitá oblasť sa odstráni.  V prípade možnosti s fóliou bude hárok obsahovať nepotrebnú fóliu obklopujúcu samolepky.

 

Používanie reklamných nálepiek

Samolepky sa osvedčia pri propagácii takmer každého druhu firmy. Dajú sa použiť na označenie a dekoráciu kancelárie, ale aj na reklamné zásielky a predmety, ako aj kreatívne nálepky. Nálepky s kreatívnou potlačou budú určite žiadané na obchodných veľtrhoch alebo priemyselných konferenciách. Ak sa zapáčia príjemcom, môžu byť neskôr nalepené na počítači, chladničke alebo firemnom zápisníku. Vďaka tomu získame – bez toho, aby sme míňali veľa peňazí, veľmi efektívnu reklamu – ktorá bude verným spoločníkom vášho zákazníka alebo (spolu)pracovníka.

 

Samolepky môžu tiež uľahčiť každodennú prácu vo vašej firme. Môžete ich nalepiť na firemnú korešpondenciu (napr. namiesto opakovaného zadania adresy odosielateľa), pridať do produktov alebo do reklamných tašiek. Nálepky sú vynikajúce v gastronomickom priemysle – umožňujú vám vytvoriť špeciálne balenie pri donáškovom jedle. Nálepky poskytujú skvelé reklamné príležitosti – stačí ich vyplniť zaujímavým obsahom a posnažiť sa, aby sa zapáčili príjemcom.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top