Ako navrhnúť ideálny reklamný katalóg?

Reklamné katalógy sú jednou zo základných foriem oslovenia potenciálneho zákazníka a predstavenia mu našej ponuky. Ide o veľmi univerzálnu formu propagácie, ktorú je možné použiť v ktorejkoľvek fáze reklamy. Aby však reklamný katalóg mohol plniť svoje úlohy, musí byť vytvorený správnym spôsobom. Na čo by ste si mali dávať pozor pri navrhovaní reklamných katalógov? Tu je niekoľko tipov.

ČITATEĽNOSŤ

Dobrý a efektívny reklamný katalóg musí byť v prvom rade prehľadný a čitateľný – pokiaľ ide o jeho obsah a formu. V takomto prípade nebudú vhodné preťažené grafické návrhy, v ktorých dominuje nadmerné množstvo informácií a príliš veľká farebná rozmanitosť. Takýto katalóg spôsobí iba zmätok v mysli klienta. A to nie je našim cieľom. Preto sa pri navrhovaní reklamného katalógu stojí za to zamerať sa na základné otázky – čitateľnosť, jednoduchosť, prehľadnosť správy a zrozumiteľný jazyk.

DEFINÍCIA CIEĽOVEJ SKUPINY

Jednou z podmienok navrhovania efektívneho reklamného katalógu je presná identifikácia cieľovej skupiny. Znalosť preferencií potenciálnych zákazníkov výrazne uľahčí vytvorenie katalógu s účinnou reklamou. Katalóg firmy, ktorá vyrába pomôcky pre mladých ľudí, sa bude úplne líšiť od katalógu súkromnej kliniky poskytujúcej lekárske služby. Takmer všetko sa tu bude líšiť – obsah, grafika, jazyk, farby a formát. Prispôsobenie projektu konkrétnej skupine príjemcov výrazne zvýši jeho účinnosť.

ESTETIKA

Každý reklamný katalóg – bez ohľadu na veľkosť, typ správy a cieľovú skupinu – by mal byť predovšetkým estetický. Prevažná väčšina ľudí je zrakovo zameraná, kupuje očami. Nikto si nevezme katalóg, ktorý bude vizuálne škaredý. Preto by sa mala venovať osobitná pozornosť pri jeho spracovaní. V tomto prípade sa počíta nielen farba a grafická konzistencia, ale aj kvalita výtlačku (katalóg by mal byť výrazný), papier (nemôže byť príliš tenký) a spôsob jeho vyhotovenia. Sú neprijateľné preklepy alebo pravopisné chyby, ktoré v takom prípade od samého začiatku diskvalifikujú firmu ako profesionálneho a spoľahlivého partnera.

 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top